Paikallisyhdistykset

Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0

Piirin jäseniä ovat paikallisyhdistykset. Naapurikunnan puoleltakin voi tulla toimintaan mukaan. Olemme myös mielellämme apuna uuden vihreän yhdistyksen perustamisessa.

Jyvioni – Jyväskylän vihreät nuoret ja opiskelijat ry

Puheenjohtaja Mari Kivijärvi, (puheenjohtajat at jyvioni.org)
Puheenjohtaja Riikka Leinonen, (puheenjohtajat at jyvioni.org)

Jyväskylän Vihreät ry (Jyvi)

Puheenjohtaja Emma Ojanen (emma.ojanen at vihreat.fi)
Varapuheenjohtaja Virpi Kauko (virpi.kauko at vihreat.fi)
Sihteeri Veikko Ahola (veikko.ahola at vihreat.fi)

Keski-Suomen Vihreät Naiset ry (Kesvina)

Puheenjohtaja Meri Lumela, (meri.lumela at jkl.fi)

Laukaan Vihreät ry

Puheenjohtaja Hannele Vestola (hannele.vestola at gmail.com)

Muuramen Vihreät ry

Puheenjohtaja Teea Kortetmäki, (teea at teea.fi)

Saarijärven Vihreät ry

Puheenjohtaja Pulmu Kuorelahti (kujupu at gmail.com)

Vihreä Jämsä

Puheenjohtaja Anna-Kaisa Vierinen (annakaisa.vierinen at gmail.com)

Vihreä Keurusseutu ry

Puheenjohtaja Jouko Pihlainen, (jouko.pihlainen at suomi24.fi)

Yhdistyksessä ovat mukana Keuruun, Multian ja Petäjäveden Vihreät.

Äänekosken Vihreät

Puheenjohtaja Kimmo Tuikka, (kimmo.tuikka at aanekoski.fi)

Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0